چگونه هوشمند تر شویم؟

چگونه هوشمند تر شویم؟

 

چگونه هوشمند تر شویم؟

این طور به نظر می رسد که این روز ها همه در مورد شهر های هوشمند صحبت می کنند؛ اما واقعا چگونه می توان یک شهر هوشمند داشت؟ پارکینگ یکی از مواردی است که تکنولوژی می تواند باعث کارآمد تر شدن آن و هوشمند تر شدن یک شهر شود.

یک شهر هوشمند، شهری است که دارای زیر ساخت تکنولوژیکالی باشد که شهر را قادر می سازد تا داده ها را به صورت بلادرنگ، جمع آوری، تجمیع و تجزیه و تحلیل و از این داده ها برای بهبود زندگی ساکنانش استفاده کند.

Big Data و IOT (اینترنت اشیاء) شهر های ما را متحول کرده اند و باعث می شوند ارتباط تمامی اطلاعات و همبستگی میان آن ها مرتباً افزایش یابد که این امر، صنعت پارکینگ را کاملا تغییر داده است. پارکینگ ها نقش بسیار مهمی در هوشمند سازی شهرها دارند. این در حالی است که انقلاب در تکنولوژی، نوآوری و پایداری در آن به طور کامل در بخش امکانات پارکینگ ایجاد شده است. با تغییرات زمانی، امکانات پارکینگی نیاز به بهبود کیفیت در خدمتشان دارند؛ این امر را می توان با آگاهی از راه حل های نوآورانه، چالش های موجود در شهرها و قبول سیاست های حفاظت از محیط انجام داد. کیفیت امکانات پارکینگ، تعیین کننده تصمیم افراد برای پارک در آن است. این امر کاملا واضح است که پارکینگ، دیگر یک پس انداز نیست بلکه امری حیاتی در تصمیم گیری مشتری برای رفتن به یک مرکز خرید، فرودگاه، بیمارستان، مجتمع مسکونی یا یک مکان عمومی محسوب می شود.

پارکینگ بهتر، زندگی بهتر

جامعه می تواند فوائد بسیار زیادی از پارکینگ های هوشمند بدست آورد؛ از جمله این فوائد بالا رفتن سطح کیفیت زندگی شهروندان است زیرا انتشار و تراکم گازهای گلخانه ای کاهش می یابد. مطالعات نشان می دهد که پارکینگ های هوشمند تر تا میزان 43% اتلاف وقت و تا میزان 10% انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش و گردش مالی را تا میزان 20-30% افزایش می دهند، بهره وری را حداکثر و سود را افزایش می دهند، مدت زمان اشغال سلول های پارکینگ را بهبود می بخشند و در کل باعث گردش بیشتر، هزینه های کمتر و بهینه سازی قیمت و سیاست های پارکینگ را موجب می شود.

تبدیل یک پارکینگ معمولی به یک پارکینگ هوشمند موجب افزایش امنیت آن می شود و از وجود اتومبیل ربایان جلوگیری می کند.

اطلاعات جمع آوری شده از مدت زمان ماندن خودرو ها در پارکینگ، اشغال سلول ها و میزان استفاده از تمامی امکانات پارکینگ می تواند توسط مدیریت استفاده شود و از این اطلاعات برای ارائه انواع تخفیف ها و پروموشن ها برای افزایش وفاداری مشتریان استفاده کند.

اپراتور می تواند یک سیستم قیمت گذاری پویا با دامنه های مختلفی از قیمت بسته به زمان و مکان و روز در پارکینگ را تعیین کند. یک سیستم قیمت گذاری متفاوت موجب تقویت پارکینگ می شود. اگر میزان ورودی پارکینگ کندتر از آنچه که انتظار داشتید؛ باشد، می توان از کاهش قیمت ها و اگر میزان ورودی، بالاتر از حد انتظار باشد، می توان از قیمت های بالاتر استفاده کرد.

چگونه می توانیم پارکینگی هوشمندتر داشته باشیم؟

Quercus Technologies شرکتی متخصص در زمینه تشخیص پلاک و تکنولوژی های کامپیوتری است. این شرکت دارای یک پلت فرم تحت شبکه به نام BirdWatch Smart Parking Suite می باشد که تکنولوژی های به هم مرتبط و قابلیت های مقیاس پذیر را با یکدیگر یکپارچه می کند.

از جمله قابلیت های مقیاس پذیر می توان به تردد خودرو ها (Car Access)، بررسی تصویر (Image Review)، روشنایی (Lightening)، پویایی (Spot Control، CCTV، (Mobility و … اشاره کرد. این پلت فرم برای کنترل و امنیت کامل تمامی امکانات پارکینگی طراحی شده است. در واقع BirdWatch برای هوشمندسازی تمامی امکانات پارکینگی طراحی شده است.

مدیریت پارکینگ

تمامی حرکات اطراف خودرو همراه با زمان دقیق آن به وسیله این پلت فرم قابل مشاهده است.

تردد خوردو (Car Access): در درب های ورودی و خروجی تمامی موارد از جمله ورود/ خروج خودرو خودروها همراه با ثبت پلاک آن ها، مدیریت کردن کارت های گم شده، تمامی حرکات اطراف خوردو ها یا خودروهایی که ممکن است از آن ها سرقت صورت گرفته باشد، تمامی اتفاقات و تصادفات در پارکینگ و یا ایجاد لیست سیاه را مدیریت می کند.

CCTV: اتصال تمامی ویدئوهای ضبط شده از خودروها به سیستم تشخیص پلاک را بر عهده دارد.

Spot Control: یک سیستم راهنمایی در خصوص سلول های پارکینگ است که نشان می دهد کدام یک از سلول ها اشغال شده است و دارای سیستم تشخیص حرکت (motion detection) در اطراف هر سلول از پارکینگ است و تمامی حرکات و اتفاقات اطراف هر سلول را ثبت و ضبط می کند.

سیستم روشنایی (Lightening): میزان بهره وری از انرژی را در داخل پارکینگ کنترل می کند و دارای برنامه تنظیم نور اتوماتیک  برای شدت نور  است.

پویایی (mobility): اطلاعاتی در خصوص جریان ترافیکی در اطراف پارکینگ، ارائه آمار از میزان صف های ایجاد شده برای ورود و خروج از پارکینگ را تولید می کند.

BirdWatch یک راه حل مناسب پارکینگی بر پایه نرم افزار و سخت افزار با هم را ارائه می دهد و همچنین دارای پلت فرم تحت وب نیز می باشد.

پارکینگ هوشمند یک راه کلیدی است که نشان می دهد تکنولوژی می تواند اجتماع ما را با ساختن شهر ها به عنوان جایی بهتر و آسان تر برای زندگی تغییر دهد.

مدیریت پارکینگ

محصولات Quercus Technologies بر پایه پیشرفته ترین الگوریتم های روز دنیا طراحی شده و دارای واحد های تشخیص پلاک all in one، بررسی دوربین ها و رکورد های ویدئو دیجیتال است.

 

برای اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمائید.